» » Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare
veskitrahter
full-dateMP3 1032 mb.
Metal / Country

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare mp3

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare mp3

Performer: Various
Title: Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare
Country: Albania
Catalog Number: AM-011
Label: Artexport
Rating: 4.1
Votes: 060

Tracklist

1Mentor Xhemali, Kori I Ansamblit Të Këngëve E VallevePër Ty Atdhe
Composed By – P. Gaci
2Gjoni Athanas, Kompleksi Vokal I Burrave Të Ansamblit Të Këngëve E ValleveRini Sulu Plot Zjarr
Composed By – A. Mula
3Hysen KoçiaParti Pranverë E Kësaj Toke
Composed By – F. Deda
4Ibrahim MadhiValle Nga Opereta - Vjeshta E Artë
Composed By – T. DaijaViolin – Ibrahim Madhi
5Vaçe ZelaBallin Lart E Gjoksin Zjarr
Composed By – N. Zoraqi
6Kompleksi I Ushtrisë PopulloreUshtri E Popull Janë Një
Composed By – V. Petushi

Album

Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare download free. lowMP3 Folk, World, & Country Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare. Kur Bie Fyelli Dhe Çiftelia. Listen album. Elida Shehu - Grurë dhe këngë. Released at: This album was released on the label Artexport catalog number AS-019. Various Albania. Ëstheë Kënga E Lumturisë Sonë C'est Le Chant De Notre Bonheur. Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare FLAC RAR archive. Pop-Folk Easy Listening Ethnic Jazz. Muzika shqiptare dhe ajo e lehte. Pëllumb Tare , Aferdita Laci and others. Tracks In This Album. Ne mes te viteve 1920-1930 ka patur nje perpjekje te pjeseshme ne krijimin e nje muzike te lehte por vetem mbas luftes se II boterore eshte zanafilla, zyrtarisht formimi i saj si gjini, pjese e tradites se re artistike. Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare MP3 RAR archive. Listen to online Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare , or download mp3 tracks: download here mp3 release album free and without registration. Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare WMA RAR archive. Melodi Me Fyell - Unknown Artist. On this page you can not listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet. Listen to online Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare, or download mp3 tracks: download here mp3 release album free and without registration. Këndon Bylbyli Poshtë Te Zalli - Marie Kraja, Ibrahim Tukiçi, Orkestra Sinfonike E Radios. Valle Podrimçake - Orkestra E Estradës Së Tiranës. To favorites 0 Download album. Politika Shqiptare. Contact Kenge dhe Muzike Folklorike Gentjan Gropa on Messenger. Vinyl . Similar Artists. Released at: This album was released on the label Artimpex catalog number AXM-050. Genre of this release: Brass & Military music Folk, World, & Country music. Vaçe Zela. Tomka Dhe Shoket E Tij: From Tomka Dhe Shoket E Tij. Brigada E Jonë Notre Brigade - Engjëllushe Daja, Agim Prodani, Orkestra sinfonike e Radios. 1960 - 2000 Nje album i gjere fotografik qe do te pasurohet here mbas here dhe qe i dedikohet posacerisht muzikes, kompozitoreve dhe kengetareve shqiptar, yjeve te kenges, pasuria kombetare artistike. Orkestra Simfonike e Radiotelevizionit. Listen to all tracks of Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare for free. Queen Mix el mejor Mix - Продолжительность: favorites 0 Download album. Скачать Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare mp3 release album free and without registration. Format of the release is. Mësueses Mirditore - Hazize Isufi. Free Download links. Accompanied By, Orchestra Orkestra Sinfonike E Radios Written-By P. Historia e muzikës së lehtë shqiptare 1962-2015, Vol. Medianews company. Valle Me Sharki - Muharrem Dauti. On this page you can listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or tablet. Të Desha Me Hakikat - Fitnete Rexha, Grupi I Shqipërisë Së Mesme. Bija E Runit - Melita Shehu, Azis Ndreu, Grupi I Shtëpisë Së Kulturës Së Peshkopisë. Marshimi I Punëtorëve La Marche Des Ouvriers - Gaqo Çako, Ramiz Kovaçi, Vangjel Petushi. Dodë Tahiri. Vinyl , 7. Ti Andej E Unë Këndej - Melita Shehu, Orkestrina E Estradës Së Peshkopisë, Muharrem Zajmi. Martaneshin S'un E Shtroj Il Ne Put Soumettre Martanesh - Fitnete Rexha. Zeliha Sina, Liljana Kondakçi. On this page you can listen to mp3 music free or download album or mp3 track to your PC, phone or To The 90s - 90s Greatest Hits Album - 90s Music Hits - Best Songs Of The 1990s - Продолжительность: 2. Released at: This album was released on the label Artimpex catalog number AXM-043. Xhavit Hoxha Dhe Xhavit Luti. Drandofillen Kur E Pashë - Orkestrina Popullore, Semiha Frashëri. Pop-Folk Easy Listening. Buy Various - Pllake Me Kenge Dhe Muzike Shqiptare from authorized sellers. Unë Ngas Qetë E Ti Hedh Farë Je Conduis La Charrue Et Tu Sèmes La Graine - Grupi Popullor I Shqipëris Së Mesme

2016-2022 © veskitrahter.ee
All rights reserved